Aktualności

Strefy oddziaływania scenariuszy awaryjnych.

27.12.2017

Wykonaliśmy obliczenia strefy oddziaływania scenariuszy awaryjnych dla Rozlewni Gazu propan-butan - celem ustalenia bezpiecznych odległości.

W wyniku analizy efektów fizycznych otrzymywane są wartości zasięgów stref zagrożeń chmur palnych lub toksycznych, promieniowania cieplnego od pożarów oraz fali nadciśnienia od wybuchów dla reprezentatywnych scenariuszy awaryjnych w postaci tabelarycznej i graficznej.
Do obliczeń przyjmuje się warunki optymalne do pogłębiania efektów awarii, tj. wysoką temperaturę powietrza, kierunek i prędkość wiatru zwiększającą zasięg oddziaływania dla wrażliwych elementów infrastruktury i obiektów sąsiednich.
Do oceny skutków wykorzystuje się wyniki obliczeń zasięgów efektów fizycznych, dane o zatrudnieniu w zakładzie oraz rozmieszczenie obiektów na terenie zakładu. Ocenę przeprowadza się dla niekorzystnych warunków pogodowych, pogłębiających skutki awarii, w których powstają największe zasięgi stref zagrożenia. W trakcie oceny skutków zostają ustalone:

  • Potencjalne straty ludzkie na zagrożonym obszarze,
  • Potencjalne straty materialne na zagrożonym obszarze,
  • Potencjalne straty środowiskowe.

Niniejsza strona używa plików Cookies i innych technologii. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na politykę Prywatności i plików Cookies.

Zapytaj o ofertę

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź nr telefonu

Wprowadź imię i nazwisko

CONTACT_ALERT_TYPE1

Wprowadź treść wiadomości

Wyślij formularz

X
Office 365
Zaloguj się
LinkedIn